06/02 11.24 2010
Opdateret: 06/02 11.34 2010
Odense

18-årig forlod fest uden overtøj

En stor eftersøgning blev natten til lørdag sat i gang i Odense, da en 18-årig mand havde forladt en gymnasiefest uden overtøj og uden at fortælle nogen, hvor han skulle hen.
Den 18-årige havde været til gymnasiefest på Sct. Knuds Gymnasium, og forlod kort efter midnat festen. Politiet frygtede det værste, og en stor eftersøgning med mandskab og hunde blev iværksat.

Området omkring gymnasiet blev gennemsøgt nøje, men uden resultat. Hans familie og venner deltog også i eftersøgningen, og det var familiemedlemmer der kvart over fire fandt den unge mand forfrossen i nærheden af Odense Zoo.

Ud over at være forfrossen var manden i god behold.



Artikler fra forsiden
Nordfyn

Naboer til naturprojekt raser

Beboere i Bogense er rasende over, at Aage V. Jensens Naturfond vil gendanne det inddæmmede område, Gyldensteen Strand. De frygter at deres ejendomme bliver ødelagt af havet.



TV Fyn er i luften - se med her
Videoer fra Odense

Find indslag

Seneste videoklip
Gratis Nyhedsbrev

Med dagens fynske nyheder, overblik over ind- og udland og omtale af aftenens udsendelser på TV 2/FYN