I det fynske folks tjeneste

OB udskifter talenter

OB siger god dag og farvel til to unge midtbane-talenter

OB har i dag skrevet kontrakt med det unge midtbanetalent Christian Sørensen. Samtidig siger klubben farvel til et andet talent.   

Et år til Christian

Christian Sørensenss kontrakten løber fra 1. juli og frem til 30.juni 2012. Christian Sørensen spiller idag fra klubbens U19 Ligahold og har allerede ved flere lejligheder i foråret trænet med truppen. Han har han har også spillet sammen med nogle af sine nye holdkammerater på klubbens reservehold.

Feldballe stopper

Tilgengæld er et andet ungt fynsk OB talent på vej væk fra Superligatruppen. Midtbanebanespilleren Oliver Feldballe stopper til sommer hos OB, når hans kontrakt udløber. Herefter vil han prøve lykken i en ny klub.
Oliver Feldballe kom til OB fra Marienlyst som ungdomsspiller og har siden sommeren 2009 været en del af OB's Superligatrup.

Ved du noget? Så send os et tip

Ny forbedret app til dig
Ny forbedret app til dig
Ny forbedret app til dig

Tryk på del og herefter "Føj til hjemmeskærm" for at oprette en genvej.

Åben browser menuen og vælg "Føj til startskærm" for at oprette en genvej.