I det fynske folks tjeneste

Vindere af Sportsnavn-præmier

Rigtig mange seere og læsere har op til kåringen af Årets Sportsnavn den 7. januar givet deres bud på, hvem der skulle have titlen som Årets Sportsnavn på Fyn 2007.

Blandt alle forslag har vi trukket vinderne af to gavekort til Gislev Rejser, et gavekort til Danske Kroer & Hoteller samt billetter til forskellige fynske sportsbegivenheder.

Vinderne får tilsendt deres præmier snarest. Herunder kan du se, hvem der har vundet.
 

Gavekort til Gislev Rejser

Vinderne af to gavekort på 5.000 kroner til Gislev Rejser er:
 
Kia Kjær Tvergaard
Hovedvejen 43 A
Sdr. Højrup
5750 Ringe

og

Alexander Tørnqvist
Gunløgsvænget 7
5210 Odense NV
 

Gavekort til Danske Kroer & Hoteller

Vinderen af et gavekort på 2.000 kroner til et gourmetophold hos Danske Kroer & Hoteller er:
 
Felix B. Pedersen
Skovvej 31
5540 Ullerslev

10 x 2 billetter til GOG:

1. Kristina Kronborg
Hjortevænget 158
5800 Nyborg
 
2. Carl Andreasen
Nørregade 27
5592 Ejby
 
3. Yvonne Brøchner
Skråningen 9
5330 Munkebo
 
4. Dorte Nielsen
Søparken 62
5260 Odense S
 
5. Britt Laursen
Elverodvej 24
5462 Morud
 
6. Henning Hansen
Asgerdvænget 14
5210 Odense NV
 
7.Marianne Rasmussen
Krengerupvej 143
5690 Tommerup
 
8. Jeanette Pedersen
Allegade 23
5000 Odense C
 
9. Marina Hansen
Albanivej 55, Nr. Lyndelse
5792 Årslev
 
10. Jan Hansen
Rosendalen 430
5330 Munkebo

10 x 2 billetter til OIK:

1. Eva Blohm Johansen
Vestermarksvej 41
5260  Odense S
 
2. Per Nielsen
Poul Mose Parken 10
5620 Glamsbjerg
 
3. Jette Johansen
Lille Jullerupvej 26
5471 Søndersø
 
4. Erik Kolmos
Pontoppidansvej 8
5672 Broby
 
5. Claus Kristensen
Krokusvænget 18
5450 Otterup
 
6. Lars Romsøe
Hasselvænget 2
5500 Middelfart
 
7. Lene Jensen
Eriksvej 9
5610 Assens
 
8. Gitte Bondesen
Vibevej 3
5450 Otterup
 
9. Roald Høj
Bellisvænget 45
5450 Otterup
 
10. Lene Hansen
Stationsvej 64
5771 Stenstrup

5 x 2 billetter OB:

1. Torben Hviid
Ryttermarken 17A
5700 Svendborg

2. Helle Jacobsen
Slåenhaven 10
5550 Langeskov

3. Erik Madsen
Krogsgaardvej 26
5672 Broby

4.  Mads Grue
Østergade 21
5580 Nørre Aaby

5. Lotte Skovlund
Sankt Jørgens Vej 16
5700 Svendborg

Tillykke til vinderne - og tak for jeres bidrag!