I det fynske folks tjeneste

Program for Tinderbox 2017

Publikum får masser af muligheder for at synge med på både nationale og internationale hits til Tinderbox 2017. Foto: Sophia Juliane Lydolph / Scanpix

Se hele det stjernefyldte program til Tinderbox 2017.

The Killers, Mø, Kings of Leon, Lukas Graham, Pet Shop Boys, Run DMC - for nu bare at nævne en god håndfuld.

En lang række af store internationale navne er klar til at levere underholdningen, når Tusindårsskoven i Odense for tredje gang lægger græs til musikfestivalen Tinderbox. 

Årets festival afvikles over tre dage fra torsdag den 22. juni til lørdag den 24. juni.

Herunder kan du se det fulde program for årets festival.

TORSDAG DEN 22. JUNI:

Rød scene:

14.05 Gogol Bordello 

17.05 Magtens Korridorer 

20.05 Kim Larsen & Kjukken 

23.05 The Killers 

Læs også Få overblikket: Det skal du opleve på Tinderbox fredag

Blå scene:

15.35 Tove Lo 

18.35 Die Antwoord 

21.35 MØ 

01.00 D-A-D

 

Scene 4:

13.20 Grusom 

15.35 Chinah 

18.35 Louis Berry 

21.35 Fickle Friends 

01.00 Folkeklubben

 

Magicbox:

15.00 Magicbox Resident 

16.00 Electrick Village 

17.15 Kant 

18.30 Bladtkramer 

19.45 Dirty South 

21.00 Toomanylefthands 

22.15 Tujamo 

23.30 Kaskade 

01.00 Galantis

FREDAG DEN 23. JUNI:

Rød scene:

14.05 Jimmy Eat World 

17.05 Phlake 

20.05 Haim 

23.05 Kings of Leon

 

Blå scene:

13.00 Kaleo 

15.35 Veronica Maggio 

18.35 Tina Dickow 

21.35 Thomas Helmig 

01.00 Suspekt

 

Scene 4:

13.00 Holmen Hustlers 

15.35 Jonah Blacksmith 

18.35 De Danske Hyrder 

21.35 Nathaniel Rateliff & the Night Sweats

01.00 Lemaitre

 

Magicbox:

15.00 Magicbox Resident 

16.00 DJ Bergz 

17.00 Filatov & Karas 

18.15 Nora En Pure 

19.30 Jonas Blue  

20.45 Fabian Mazur 

22.00 Martin Solveig 

23.15 Afrojack 

00.45 RL Grime

 

LØRDAG DEN 24. JUNI:

Rød scene:

13.00 Jacob Dinesen 

15.35 Sort Sol 

18.35 Travis Scott 

21.35 Lukas Graham 

01.00 Martin Garrix

 

Blå scene:

14.05 Rasmus Walter 

17.05 Sean Paul 

20.05 Run DMC 

23.05 Pet Shop Boys

 

Scene 4:

14.05 A Man From Jupiter 

17.05 Gilli 

20.05 Lightwave Empire

23.05 Saveus

 

Magicbox:

13.00 Magicbox Resident 

15.00 AXRG 

16.30 Throttle 

17.45 Felix Jaehn 

19.00 Nonsens 

20.00 Ummet Ozcan 

21.15 Kongsted 

22.30 John Martin & Michel Zitron 

23.30 W&W 

01:00 Luk video

Ved du noget? Så send os et tip

Ny forbedret app til dig
Ny forbedret app til dig
Ny forbedret app til dig

Tryk på del og herefter "Føj til hjemmeskærm" for at oprette en genvej.

Åben browser menuen og vælg "Føj til startskærm" for at oprette en genvej.